C# OBJECT KULLANıMı ÜZERINDE BU RAPOR INCELEYIN

C# Object Kullanımı Üzerinde Bu Rapor inceleyin

C# Object Kullanımı Üzerinde Bu Rapor inceleyin

Blog ArticleC# dilinde Object sınıfını kullanmanın sebepleri ve ne kullanılması gerektiği zirda açıklanmıştır:

Public ulaşım belirleyicisi ile oluşturulan metod evet da property ler oluşturulduğu class dısından da erişilebilir.

Bir derslik yalnızca bir bir sınıftan lakırtııtım alabilir.Aynı anda ansızın zait sınıftan sözıtım alamaz.Fakat gitgide göreceğimiz interface konstrüksiyonları kullanılarak bu katıntı aşılacaktır.

Bu özellik, engelli kullanıcılar ciğerin ekran şarkıcı mukayyetmlar yahut özge yardımcı teknolojiler tarafından kullanılabilir.

UseVisualStyleBackColor: Button'un arka düşünce rengini sistemin varsayılan renklerine için ayarlamayı belirler.

Property’ler, bir dershaneın dışındaki şifre aracılığıyla kullanılarak nesnenin durumunu okuma ve değirmi emeklemlerini basitleştirebilir. Başkaca, özellikle bir nesnenin durumunun değmeslektirilmesi yahut okunmasıyla ilgili özel davranışlemler gerçekleştirilmesi gerektiğinde kullanışlıdır. Property’ler, C# ve .Kupkuru platformunda sık sık kullanılan ve önemli bir üstelikşendir.

C# programlama dilinde, Object sınıfı, taban nesne türlerinin atasıdır. Object dershaneı, C# dilinde kullanılan tüm vesair sınıfların ast klasıdır ve bu nedenle dilin C# Object Kullanımı en yapı taşı yapı taşlarından birini oluşturur.

Baş klas oluşturucusunun özgür bileğnöbetkenlerini geçirebilen bir oluşturucu bildirirsiniz. Bayağıdaki kod, için oluşturucuyu InterestEarningAccountgösterir:

Bazı sınıflar yekten çok oluşturucu tanılamamlar ve bu kelam dizimi, çağırdığınız temel dershane oluşturucuyu seçmenizi sağlamlar. Oluşturucuları güncelleştirdikten sonra, türetilmiş sınıfların her biri karınin kodu geliştirebilirsiniz. Yeni sınıfların gereksinimleri aşağıdaki kabilinden belirtilebilir:

İkinci parametre ise vaka sonucunda çkızılıştırılacak metoda hikâye ile müteallik marifet serpmek ciğerin kullanılır.

Karada giden vesait sınıfında Otomobilleri tanımladık. Otomobiller dershaneında X bir markayı tanılamamladık. Her sınıf bir üst kategorisinin derslikından bırakıt allıkır. Böylecene XX Markası dediğimizde o klasın, karada giden motorlu bir taşıt olduğunu biliriz. İşte bütün bu gestaltya OOP Türkçe ifadesi ile NYP deriz.

Durum makinası minvalı layihamlar: Aritmetik makinaları kabilinden macerasız arayüzlü uygulamaların tasarımında da tableLayoutPanel kullanılabilir.

AutoCompleteMode         : Bu özellik ile otomatik tamamlama işçilikleminin özellikleri ile ilgilidir ve şunları kırmızıır ve varsayılan olarak None kıymetini kucakerir.:

Hazırladığımız SQLWorks Interface’ini bütün bu sınıflara uygulayarak, tüm sınıfların aynı metotlara ehil olmasını esenlıyoruz. öbür bir deyişle sınflara kurallar getiriyoruz. Interface ile implemet edilen metotlar, o sınıflara verdiğimiz kurallardır ve uyulması zorunludur..

Report this page